czwartek, 22 stycznia 2015

Więcbork, Korsyka i Hong Kong

Po kilku dniach w końcu po wejściu do domu znalazłam coś na kuchennym stole! Mianowicie kartkę z Hong Kongu z przepięknymi znaczkami! Osobiście nie kolekcjonuje, ale bardzo mi się podobają :) Poza tym otrzymałam kartki od Edyty. 
I tu pojawia się taki mały problem. Jak mam potraktować tę kartkę? Napis polski, wydawnictwo polskie jednak, jak jest napisane na odwrocie- zdjęcie przedstawia Lavezzi (Korsyka). Tak więc.. czy wy oznalibyście to w swojej kolekcji za Polskę czy Korsykę? 

Lavezzi- KORSYKA (?)

Więcbork
swap z Edytą :)


HONG KONG- CHINA
swap z Kaling :)12 komentarzy:

 1. Ja segreguje pocztówki według kraju z którego przyszły.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja według kraju, który przedstawiają. Chyba, że na zdjęciu jest coś uniwersalnego, typu kotki czy książki to wtedy wg kraju z którego przyszły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba też oznaczyłabym jako "Polska"

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś otrzymałem pocztówkę przedstawiającą Szwajcarię, ale wydaną i wysłaną z Polski. Zaliczam ją do polskich. Twoją pocztówkę zaliczyłbym do polskich. Poza widokiem nie ma nic wspólnego z Korsyką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepraszam, zrobiłam głupi błąd ;). Oznaczyłabym tę kartkę wg kraju, z którego ją otrzymałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie bardzo ładne znaczki z Hong Kongu i cudna kartka " Więcbork" od Edyty :)
  Co do Twojej rozterki, to ja bym ją wrzuciła do przegródki Korsyka, bo rozdzielam kartki według tego, co przedstawiają (z pewnymi wyjątkami - gdy mam jedną kartkę z danego kraju).

  OdpowiedzUsuń
 8. Tę pocztówkę zakliczyłabym jako Polskę, pnieważ takie z cytatami po polsku są polskimi pocztówkami. Inne kartki, które przyszły z Polski, ale byłoby napisane miasto lub kraj na stronie ze zdjęciem, to uznałabym jako dany kraj

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmm...:-) Ja jeśli już mam kartkę, która przedstawia inny kraj niż ten, z którego została wysłana zazwyczaj klasyfikuję ją według tego co przedstawia. Tę jednak, ze względu na cytat, który czyni ją typowo Polską zaliczyłabym do Polskich pocztówek. Kurcze z takimi kartkami to zawsze jest dylemat ;p Niemniej jednak bardzo mi się ona podoba, ach, ten widok!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też bym zaliczyła jako polską. Chodzi tu bardziej o ten cytat niż o Korsykę. Ja kolekcjonuję pocztówki tematycznie (mapy, stroje ludowe, transport, sport, świąteczne, zwierzęta itp) Ale mam również widokówki i te układam krajami, ale wtedy musi zgadzać się: kraj, znaczek i stempel) Dla prawdziwych kolekcjonerów ważne jest, żeby zapisana pocztówka miała znaczek z datownikiem, albo była zupełnie czysta. Pocztówki zapisane bez znaczka są raczej bez wartości.

  OdpowiedzUsuń
 11. Już dwa razy wymieniałam się z Edytą i jedna z kartek, chyba z tej samej serii, przedstawia widok niemiecki. Ale chyba zaliczyłabym ją do kartek polskich... Choć sama nie wiem, ten napis mi wszystko psuje :D

  OdpowiedzUsuń